Kapat

DJ Avicii, Hayranlarını Yasa Boğdu!

Anasayfa
Teknoloji DJ Avicii, Hayranlarını Yasa Boğdu!

İsveçli müzisyen, gerçek adı Tim Bergling, 20 Nisan Cuma günü Muscat, Umman’da ölü olarak bulundu.

Star DJ Avicii aka Tim Bergling 28 yaşında öldü. Süperstarın erken ölümü uluslararası müzik sahnesini yasa boğdu. Genç DJ’nin hayranları sosyal medyada yas tuttu. DJ, Cuma öğleden sonra Umman’ın başkenti Muscat’ta ölü bulundu.

Avicii, dünya çapında tanınmış elektronik dans şarkılarını hayranları için, bazen de yüzlerce binlerce müzik festivalinde baş rol oynadığı uluslararası bir pop yıldızıydı.

 

Popüler sesi onu grafiklerin tepesine bile gönderdi ve ABD radyosuna indi: En çok tanınan şarkısı “Wake Me Up”, başarılı olmuş ve Billboard’un Hot 100 haritasında 4 numaralı zirveye çıkmayı başarmıştı. Dans listelerinde yedi tane Top 10 hiti vardı.

Fakat 2016’da, sanatçı müzik yapımından çekildiğini açıkladı ancak yine de şarkı ve albüm üretmeye devam etti. Avicii geçmişte aşırı alkol nedeniyle rahatsızlık yaşamış bunun beraberinde iyileşme girişiminde bir dizi gösteriyi iptal etmişti. Avicii, 2016 yılında Hollywood Reporter’e yaptığı açıklamada, “Bu çok çılgın bir yolculuk oldu. 16 yaşımdayken üretime başladım. 18 yaşımdayken turneye başladım. Bu noktadan sonra, sadece yüzde 100’e atladım. Bir anlamda hayatımın en güzel zamanıydı.Fakat bir fiyatla geldi – bir sürü stres bana çok fazla endişe ama en iyi yolculuktu benim hayatım.” sözlerine yer vermişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.