Kapat

Apple’dan Airport Ürünleri Hakkında Önemli Karar

Anasayfa
Teknoloji Apple’dan Airport Ürünleri Hakkında Önemli Karar
Apple'dan Airport Cihazlarları Hakkında Önemli Karar

Apple, 1999’dan bu yana yeni Wi-Fi router’lar piyasaya sürüyor ancak Bloomberg’in haberine göre bu işi bırakma kararı aldı. Apple; AirPort, AirPort Extreme ve Time Capsule gibi cihazların üretimine son verme kararı aldı. Router’da ne işe yarıyor diyorsanız kısaca değinmiş olalım; (Router)yönlendirici bir ağdan gelen veri paketlerini analiz eden ve bu verileri farklı bir ağa yönlendiren cihazlardır.

Apple 2016 yılının son aylarında bu kararı alan şirket yönlendiricilerden sorumlu donanım departmanını büyük oranda tasviye etmişti. Eero, Google Wifi, ve Linksys Velop gibi gelişmiş Wi-Fi cihazlarının çoğalmasıyla Apple marka yönlendiricileri popülerliği günden güne azalıyor. Stokların bitmesinin ardından bu cihazları bundan böyle üretmeyeceğini açıklayan Apple, AirPort cihazlarına bir süre daha güncelleme desteğini vereceğini belirtti. Apple AirPort ailesinin üretimine son vereceğini açıklasa da bu cihazların yeni modellerinin gelip gelmeyeceğini ise henüz merak konusu, şirketin yeni AirPort ailesini de gelecekte tanıtma ihtimali bulunuyor.

Apple kanadından sızan bilgilere göre yakın gelecekte daha gelişmiş AirPort modelleri üretebilir. İlerleyen günlerde neler olacağını, hep beraber göreceğiz.

 

Siz sormadan biz açıklayalım; Wi-Fi nedir?

Tamam tamam kısaca buna da değinmiş olalım. Wi-Fi nin açılımı wireless fidelity dir anlamı ise kablosuz bağlantı alanıdır. Sonra da bu ne idi yazmışlar ama “hmm, ha, tamam” gibi tepki ile karşılaşmayalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.