Yeni Makaleler
Anasayfa / Kullanım Koşulları

Kullanım Koşulları

Bilgi Verelim Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası (Bundan sonra kısaca “Sözleşme” olarak anılacaktır), Bilgi Verelim ile Bilgi Verelim’e ait https://www.bilgiverelim.com’a (Bundan sonra kısaca “Bilgiverelim.com” olarak anılacaktır) üye olacak ya da Bilgiverelim.com’u ziyaret edecek internet kullanıcıları (Bundan sonra kısaca “Kullanıcı” olarak anılacaktır.) arasında akdedilmiştir.

 1. Bilgiverelim.com, Mevcut kategorileri hakkında en güncel bilgi ve yorumu üreterek aktarmayı hedefleyen bir teknoloji içerik portalıdır(sosyal network/ağ servisidir).
 2. Bilgiverelim.com’a Kullanıcı üye olarak veya ziyaret ederek bu Sözleşme’yi kabul etmiş sayılmaktadır.
 3. Bilgiverelim.com’u ziyaret ederken bu Sözleşme’ye, Bilgi Verelim tarafından yayınlanan ve yayınlanacak olan diğer her türlü kullanım koşuluna ve Türkiye Cumhuriyeti mevzuatına uygun davranmayı taahhüt etmiş sayılmaktadır. Aksi halde; tüm hukuki ve cezai sorumluluk Kullanıcı’ya ait olacaktır.
 4. Üyelik hesabında hukuka aykırılık unsuru taşıyan hiçbir veri yer almamalıdır. Bu doğrultuda Bilgi Verelim Yönetim Ekibi bilgi, uyarı ve gerekli yaptırım hakkını saklı tutar.
 5. Üyelik hesabı için kullanıcı doğru ve eksiksiz bir biçimde bilgi sağlama ve bu bilgileri sürekli güncel tutmakla yükümlüdür. Konu da Bilgiverelim.com sorumlu tutulamaz.
 6. Bilgiverelim.com’a yüklenen içerikler doğru ve güncel olmalıdır. Kullanıcı tarafından Bilgiverelim.com’a eklenen, yüklenen, oluşturulan her türlü içeriklerin doğruluğu, güncelliği ve yürürlükteki mevzuata uygun olup olmadığı tamamen Kullanıcı’nın sorumluluğundadır.
 7. Bilgiverelim.com’da yayınlanan hiçbir içeriğin üçüncü kişiler tarafından içerik sahibinden izin alınmadan hiçbir mecrada hiçbir şekilde kullanılamaz, yayınlanamaz.
 8. Bilgiverelim.com’a Kullanıcı Facebook hesabı ile yada Google hesabı ile üye oluyorsa, Bilgi Verelim’in Facebook yada Google profilinde yer alan ve Facebook yada Google tarafından üye olunurken kullanıcıya iletilen bilgilere Bilgi Verelim’un sağladığı hizmetler doğrultusunda erişim sağlama imkanı tanımış sayılmaktadır. Kullanıcı, Facebook yada Google hesabında yer alan gizlilik ayarlarında hangi bilgilerinin Bilgi Verelim tarafından erişilebilir olacağını ayarlayabilir.
 9. BilgiVerelim.com, sitenin kullanımı ile ilgili olarak, size özel olmayan ve tamamen kişisel amaçlar için bir kullanım hakkı vermektedir. Sitenin içeriğinin kısmen ve/veya tamamen kopyalanması, arama motorları ile toplanarak, benzer amaçlar için kullanılması yasaktır.
 10. Yayınlanan ürünlerin özelliklerinden, satış koşullarından, kullanımından, satıcıları ve/veya üreticileri ile aranızda yaşanabilecek sorunlardan Bilgiverelim.com hiçbir şekilde sorumlu değildir.
 11. Bilgiverelim.com, üreticilerin ürünlerinin özellikleri ve fiyatlarında önceden haber vermeye gerek duymadan değişiklik yapma hakkına sahip oldukları değişikliklerden sorumlu tutulamaz.
 12. Bilgiverelim.com web portalında, diğer web sitelerine ait linkler bulunabilir. Bilgiverelim.com, hiçbir şekilde bu sitelerin içeriklerinden ve/veya ticari aktivitelerinden sorumlu tutulamaz.
 13. Bilgiverelim.com, sitenin içeriğini, yapısını ve kullanım koşullarını önceden haber vermeden değiştirme hakkını saklı tutar.
 14. Bilgiverelim.com, her koşulda kesintisiz hizmet garantisi vermemektedir. Güncellemeler, bakım ve/veya ticari nedenlerden ötürü önceden haber vermeden servisi kısmen ve/veya tamamen durdurma hakkını saklı tutar.
 15. Bilgiverelim.com’da yeralan sitelere ait logoların mülkiyeti, ilgili sitelere aittir.
 16. Bilgi Verelim, Kullanıcı’dan gelen içeriği, e-postayı ya da sayfalarında bulunan herhangi bir iletiyi neden göstermeden reddetme, geciktirme, geç yayına alma veya yayınlamama hakkına sahiptir.
 17. Bilgiverelim.com üyelik hesaplarının güvenliği için azami dikkat gösterecektir. Ancak üyelik hesabında kayıtlı bilgiler ve hesap şifresinin güvenliği Kullanıcı’nın sorumluluğundadır. Kullanıcı, üyelik hesabına ilişkin bilgileri hiçbir zaman 3. kişilerle paylaşmamalıdır. Üyelik hesabında Kullanıcı’nın kontrolü dışında bir durum oluşması durumda derhal Bilgi Verelim ile irtibata geçilmelidir. Kullanıcı’nın üyelik hesabı şifresinin 3. kişiler tarafından ele geçirilmesi ve 3. kişiler tarafından hukuka aykırı içerik sağlanması dahil olmak üzere her türlü kötü niyetli kullanım, Kullanıcı’nın sorumluluğunda olup; kötü niyetli kullanımdan kaynaklanan her türlü hukuki ve cezai yükümlülük Kullanıcı’ya aittir.
 18. Bilgi Verelim, resmi mercilerden usulüne uygun talep gelmesi halinde Kullanıcı bilgilerini ilgili mercilere iletecektir.

Bu alanda yer alan maddeleri Bilgi Verelim güncelleme hakkını saklı tutar.

Yukarıda ki maddeler Bilgiverelim.com sitesinin kullanım şartlarını içermektedir. Bu şartları dikkatle okumanızı rica ediyor ve kabul etmemeniz halinde sitemizi ziyaret etmemenizi tavsiye ediyoruz. Sitemiz ziyaretçileri, Bilgiverelim.com’u ziyaret etmeleri halin de sitede belirtilen Kullanım Koşullarını okuduğunu, anladığını ve bu doğrultuda kabul ettiğini taahhüt eder.